• Rekrutacja do OPW

• Myślisz o karierze w wojsku?
            Lubisz adrenalinę?
            Chcesz przeżyć ciekawą przygodę?

Zapraszamy do Oddziału Przygotowania Wojskowego w IV LO im H. C. Hoovera w Rudzie Śląskiej. Zapewniamy:
            - obozy szkoleniowe
            - wyjazdy na jednostkę wojskową
            - ćwiczenia na strzelnicy
            - zajęcia z musztry

REKRUTACJA TYLKO DO 29 MAJA !
            DOŁĄCZ DO NAS

• Debata oxfordzka

• Uczniowie klas 1 i 2 zmierzyli się dziśiaj podczs debaty oksfordzkiej z tematami dotyczącymi Święta Narodowego Trzeciego Maja. Dyskutowali na temat samego święta jak i okoliczności upadku Rzeczypospolitej. Teza klas pierwszych brzmiała: Święto Konstytucji 3 Maja jest najważniejszym świętem państwowym. Teza klas 2:  O upadku Rzeczypospolitej w końcu XVIII wieku zadecydowały głównie przyczyny zewnętrzne. Obie dyskusje publiczność nagrodziła brawami.

Gratulujemy odwagi uczestnikom

• Obchody 3 Maja. Nasz poczet sztandarowy w Jaworznie

• 3 maja 2024 odbyły się w całej Polsce obchody upamiętniające 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji poczet sztandarowy Hoovera został zaproszony do uświetniania tego święta w Jaworznie. Jednakże powód był jeszcze jeden, nasz poczet zajął drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Pocztów Sztandarowych w kategorii szkoły ponadpodstawowe – klasy mundurowe. Został on zorganizowany  pod patronatem Prezydenta Miasta Jaworzno, Dyrektora Oddziały IPN w Katowicach oraz Śląskiego Kuratora Oświaty.

Fot. www.jaworzno.pl, Komenda Policji w Jaworznie

• Oliwia Delong (3A OPW) złotą medalistką XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zapasach Kobiet

• Nasza uczennica Oliwia Delong (klasa 3A OPW) złotą medalistką XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zapasach Kobiet. Cenne piąte miejsce na matach w Miliczu zdobyła Natalia Szczęsna (klasa 2A OPW). Kadetki ZKS "Slavia" zajęły drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Na podium stawali również nasi uczniowie - zapaśnicy ZKS "Slavia" podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym.

Brązowe medale wywalczyli: Kuba Halama (1E) i Kajetan Szewczyk (1A OPW). Tuż za podium uplasował się Maciej Sadowik (1B).

Gratulujemy!