• Wzięliśmy udział w Dniach Otwartych Śląskiego Uniwerytetu Medycznego

• Uczniowie z klas o profilu ratowniczo- medycznym oraz pożarniczym mieli okazję uczestniczyć w dniach otwartych ŚUM. Program był wyjątkowo bogaty i ciekawy. Oprócz wykładów braliśmy udział w pokazowych zajęciach laboratoryjnych, a nawet mogliśmy zobaczyć zajęcia w prosektorium.

• Zwiedzamy Kraków

• 17 maja klasa IC odwiedziła Stare Miasto i Wawel w Krakowie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć również  Muzeum Czartoryskich, Sukiennice, dzwon Zygmunt czy Ogrody Królewskie. Pogoda i humory dopisały, o czym świadczą poniższe zdjęcia.

• Zajęcia klas ratowniczych w Centrum Symulacji Medycznej

• Uczniowie klas 1C i 2B wzięli czynny udział w zajęciach w Centrum Symulacji Medycznej w zaprzyjaźnionej Wyższej Szkole Nauk Stosowanych w Rudzie Śląskiej. Uczniowie mieli okazję poznać historię pielęgniarstwa, dowiedzieć się, czym są iniekcje oraz nauczyć się, jak zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi.

• Projekt Erasmus +  . Jedziemy do Czech!
          • Projekt Erasmus + . Jedziemy do Czech!

• To już ostatnie w tym roku spotkanie w ramach projektu Erasmus + . Tym razem grupa naszych uczniów wraz z opiekunami pojechała na spotkanie projektowe do Czech.  Czeską część unijnego projektu rozpoczynamy w ...Wiedniu . Stolica Austrii leży niedaleko Uherskiego Brodu,  postanowiliśmy więc skorzystać z okazji i zwiedzić miasto Straussa, Mozarta i księżniczki Sissi.